SimbolikaIzvēlne
2023/2024.
m.g.
Dzeltenā krāsā

Mēs katrs izvēlamies savu galamērķi, bet, lai tajā nokļūtu, mums nepieciešams atcerēties, ka to veido daudzas mazas uzvaras.Santa Socka, 12.klase

Laiks ir kā smiltis smilšu pulkstenī- tas plūst bez apstājas neizzinātā telpā, uzkrājot un aizķerot līdzi labāko, kas ir- ar iespēju to vēlreiz atgriezt atpakaļ.Vika Vogina, 11.a klase

Sasniegt uzstādītos mērķus nekad nav bijis vienkārši.
Lai to izdarītu, ir jāsniedzas tālāk par standartiem un jāizkāpj no savas komforta zonas.
Ir jābūt gluži kā Madonas Valsts ģimnāzijas skolēnam- drosmīgam un apņēmīgam.
Elīza Rozentāle, 9.klase

Mēs izkrāsosim ne tikai gadu, bet arī ik dienu citā krāsā! Beāte Beatrise Juško, 12.klase

Noderīgas saites

Simbolika

Krāsa ir izteiksmes līdzeklis, kas rada emocijas un slēpj sevī īpašu burvību. Tapat kā katra krāsa staro citādi tā arī Madonas Valsts gimnāzija katru gadu pavada atšķirīgas krāsas noskaņās.

     

Māc. gads

Krāsa

Apraksts

2023./2024.m.g.

Dzeltens

Šo mācību gadu krāsojam zeltaini dzeltenu, piesaistot prieku, saules spēku un optimismu.
Zeltaini dzeltens ir Latvijas dabas dārgums dzintars, kas kļūst par šī mācību gada simbolu. Dzintars ir vistīrākais dabas bērns, un tajā apvienojas piecu elementu enerģijas – uguns, saules, ūdens, gaisa un zemes.
Lai spēks, kas ietilpināts ikvienā – mazā vai lielākā – dzintara gabaliņā, šogad pavada ikvienu ģimnāzijas saimē. 

2022./2023.m.g.

Balta

Šis mācību gads ritēs baltās krāsas zīmē. Paveraties augšup- tā ir gaismas un pilnības krāsa, kas simbolizē visa jaunā sākumu. Baltas ir kuģu buras, kas atgādina putna spārnus un sniedz pēc iespējas lietderīgāku spēku. Ar baltā krāsotajām cerību burām pārvērtīsim vēja enerģiju, piepildot šo mācību gadu ar panākumiem, sasniegumiem, palīdzot katram sasniegt kādu sen iecerētu virsotni! 

2021./2022.m.g.

Tirkīza

šo mācību gadu krāsojām tirkīza krāsā. Tas saistīts ar maigu jūru, mieru un harmoniju. Piesātināts krāsas tonis atgādina okeāna dziļumus, savukāret tā pasteļtoņi ir debesu krāsas.
Kā simbolu šī gada krāsai izvēlējāmies atmiņu kladi, kura savos tirkīza vākos gl;abās ģimnāzistu ikdienas kontrastainās atmiņas un kopā būšanas siltumu.

     

2020./2021.m.g.

Priecīgi pelēka

Šo mācību gadu krāsosim pelēkos toņos, atspoguļojot ikdienā drošību, uzticamību, izturību un  kvalitāti. Un atceraties-pat  tad, kad pie debesīm ir pelēki mākoņi, aiz tiem vienmēr slēpjas saule..
..un mūsu šī gada simbols - dzērve, kas simbolizē modrību, taisnīgumu un iedvesmu. Šie putni ir īpaši ar to ka, lidojot kāšos, vienmēr izkārtojušies glītās rindās- gluži kā mūsu ģimnāzijas saime svinīgos pasākumos.

2019./2020.m.g.

Brūkleņu sārtā

Šis gads ritēs brūkleņu sārtās krāsas zīmē. Sarkanā krāsa ir visspēcīgākā no krāsām, un tā sevī glabā daudzas nozīmes. Starp tām ir uguns, enerģija un mīlestība.

Paveries apkārt- tā ir rudens krāsa, kura krāso rudens lapas un apbur mūs ar sārtiem brūkleņu klājumiem.

2018./2019.m.g.

Kastaņbrūnā

Manās atmiņās rudens laiks saistās ar kastaņiem- lasīju tos pilnām kabatām, lai vērtu dabas pērļu krelles.

Šo mācību gadu sāksim kastaņbrūnās krāsas zīmē. Ik uz soļa mūs pavadīs brūnās krāsas vērtības, kuras simbolizē - draudzību, stabilitāti, izturību, dāsnumu un produktivitāti. 

Tā ir zemes krāsa un tiek asociēta ar dabu, tāpēc vienmēr turi kabatā rudens talismanu- kastani, kas piesaistīs pozitīvo enerģiju!

2017./2018.m.g.

Violetā

Katrs no mums glezno rītu tik dažādās krāsās. Bet toni ģimnāzijas paletē šogad noteiks violetā krāsa.

Violetā krāsa rosina iedvesmu, viedus sapņus un iekvēlina jaunradei. Šī mākslinieciskā krāsa var uzvedināt mūs uz  jaunas personības šķautnes apzināšanos.

2016./2017.m.g.

Pīlādžu sārtā (oranža)

Šogad par rudens klātbūtni mums vēsta bagātīgā pīlādžu raža. Interesanti, ka tradicionāli šim mācību gadam pienākas pīlādžu sārtā krāsa.

Pīlādzis allaž dēvēts par ļoti spēcīgu augu. Jau kopš seniem laikiem pīlādzis ticis uzskatīts par mājas saimnieku sargātāju, jo tas spēj atbrīvot cilvēku no sliktas enerģijas.

2015./2016.m.g.

Zaļā

Tradicionāli pēc dzeltenā un zilā gada seko zaļās krāsas gads! Zaļā krāsa, kura ir redzamās gaismas daļa un tās viļņa garums ir aptuveni no 520 līdz 570 nanometriem? Neko nesapratu, bet zinu, ka zaļā krāsa ir dabas krāsa, auglības krāsa. Tā simbolizē mieru un harmoniju, arī jaunību un izaugsmi.

2014./2015.m.g.

Zilā

Šo mācību gadu krāsosim zilā krāsā. Izrādās, ka zilā ir vispatīkamākā krāsa vairumam kultūru. Zilo uztver kā uzticamības, pastāvības un apņēmības simbolu. Tā ir debesu un jūras krāsa.

Mūsu šī gada kamolā tīsim zilās krāsas simbolus – veiksmi, gudrību, mieru, garīgo iedvesmu, radošumu, panākumus, brīvību, labestību, uzticību, lojalitāti, līdzcietību, precizitāti, intelektu, draudzību un ticību.

2013./2014.m.g.

Dzeltenā

Šis mācību gads būs dzeltenās krāsas gads, tāpat kā 2003.gadā, kad ģimnāzija uzsāka savu darbību. Un mūsu simbols – saulespuķe.

2012./2013.m.g.

Baltā

Tas taču ir baltais krīts – mūsu šī gada labo domu un veiksmju pierakstītājs! Kaut kur lasīju, ka baltā krāsa simbolizē gaismu, tīrību, drošību un ticību.

Tieši tāpēc baltā krāsa ir izvēlēta par Madonas Valsts ģimnāzijas desmitā mācību gada krāsu!

2011./2012.m.g.

Tirkīzzils

Šim gadam izvēlamies tirkīzzilo krāsu.
Tirkīzzilā krāsa apvieno zaļās un zilās krāsas īpašības, tai ir lēna un maiga iedarbība. Vai atceries koru karus? Mūsu zaļais koris finālā sacentās ar Jelgavas tirkīzzilo kori. Skaties, mūsu labo domu vācelīte arī ir šī gada krāsā.

2010./2011.m.g.

Pelēkā

Mācību gadu iekrāsojām pelēkā krāsā, kas apvieno sevī vairākas pamatkrāsas, kas palīdz citām krāsām. Pelēkā krāsa ir pirms visām krāsām, ko cilvēki gaida… Iedomājies, kā no pelēka lietus mākoņa izaug krāsaina varavīksne! Vai, pelēkā padebesī lec krāsaina rīta saule.
Uz pelēkās krāsas fona var izcelties spilgti sasniegumi…

2009./2010.m.g.

Brūkleņu sārtā

Šo gadu krāsojam brūkleņu sārtās krāsas zīmē. Krāsa, kas atgādina par sirdi, sirdspukstiem un pašu būtiskāko šajā dzīvē – asinsriti, dzīvību, turpinājumu.

2008./2009.m.g.

Brūnā

Šis gads rit brūnās krāsas zīmē. Brūnās krāsas simbolika neparedz atkāpes, jo tā ir klasiska vērtība- kā sena enciklopēdija klasiski brūnā samta iesējumā, kā silts koka namiņš kaut kur Skandināvijā, kā no ozolkoka izgrebta sirds par atmiņu no mīļā cilvēka, kā grauds, kas katram savā laukā jāsēj..

2007./2008.m.g.

Violetā

Violetais stars simbolizē brīvību un spēju piedot. Ja ļausiet gaismai plūst caur prizmu, tā sadalīsies septiņās krāsās, un pēdējā no tām būs caurspīdīgi violetā. Tas ir stars, kas pēc mūsu vēlēšanās ļauj apzināti pārvērst mūsu iekšējo enerģiju, dzīvi un apkārtējo pasauli.

2006./2007.m.g.

Pīlādžu

Rudens bagātīgs ar pīlādžiem, tā iesākam jaunu mācību gadu, ko iekrāsojam pīlādžu jeb oranžā krāsā. Tā asociējas ar siltumu, uguni, aktivitātēm, rudeni, ar visu netradicionālo, ekstraverto.
Oranžā krāsa simbolizē pārvēršanos. Tas saistīts ar dzeltenās un sarkanās krāsas sajaukšanos, kuras rezultātā rodas oranžā krāsa, tā simbolizē arī apgaismību.

2005./2006.m.g.

Zaļā

Apkopojot paveikto, uzdrošināmies mūsu darbību jaunajā mācību gadā iekrāsot zaļā- brieduma krāsā. Tie asni, kas uzdīguši, sasnieguši zaļo brieduma pakāpi.
Lai zaļā krāsa ir solījums, solījums augšupdziņai.

Zeme solās būt zaļa,
Zieds ābelei solās
Par augli reiz kļūt;
Cilvēks svinīgi solās
Par cilvēku būt.

2004./2005.m.g.

Zilā

Šo mācību gadu, kurā notiek skolas ēkas pārbūve, iekrāsojam zilajā cerību krāsā. Cerību zirgam deva spārnus un nosauca par Zilo cerību zirgu.

Šī krāsa asociējas ar inteliģenci, zināšanām, mieru, koncentrēšanās spējām, harmoniju, pārliecību. 

2003./2004.m.g.

Dzeltena

Ar saulespuķu ziediem iesākās pirmais mācību gads. Ziemas nogalē saulespuķu spēks gulēja mazā sēkliņā, tā uzņēma spēku un gaidīja pavasari, kad varēs iekrist auglīgā zemē, izdzīt spēcīgu asnu un vasaras viducī uzziedēt zeltainā ziedā, kas dod spēku turpmākajām gaitām.

 

Madvg logo
Kontaktinformācija

Adrese: Skolas iela 10, Madonā, LV-4801

Tālrunis

64807648; 29108012 direktore
64807334 lietvede
64807330 skolotāju istaba
26440503 direktores vietnieks saimnieciskajā darbā
64807333 direktores vietniece mācību darbā

e-pasts: madonasgimnazija@madona.edu.lv

Datu aizsardzības speciālists: Mārtiņš Bogdans, tālr.: +371 25277799, e-pasts: datuaizsardziba@madona.lv


IZGATAVOJA Datzinis